Bądź cyberbezpieczny z bankiem spółdzielczym

Filmy Edukacyjne - Bądź cyberbezpieczny

kampania

Bank Spółdzielczy w Janowie Lubelskim zaprasza na cykl filmów edukacyjnych w ramach realizacji akcji edukacyjnej z zakresu:

  • cyberbezpieczeństwa,
  • bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej i sklepów internetowych,
  • popularyzacji płatności bezgotówkowych.

 

W serii składającej się z 4 klipów filmowych poruszono kwestie nieustająco popularnych metod na wyłudzanie pieniędzy przez cyberprzestępców. Przedstawiono różne scenariusze oszustw: „na wnuczka”, „na pracownika banku”, fałszywych linków do płatności, a także oszukańczych serwisów oferujących inwestycje w kryptowaluty i na rynku Forex.

 

W serii 8 mini-klipów przewodnikiem po świecie cyber jest aktor Michał Piela, który w cyklu filmów pod hasłem „BĄDŹ CYBERBEZPIECZNY!” ostrzega przed ułudą łatwych zarobków, fałszywymi linkami do płatności, oszustwami „na pracownika banku”. Uświadamia, że numer karty płatniczej to dane poufne, kopie zapasowe są niezbędne, autoryzacja transakcji wymaga przeczytania treści komunikatu, i że hejtera dopingować nie warto. Cykl klipów "Bądź cyberbezpieczny!":

 

Materiał interaktywny w nowatorskiej formie filmowej - tutaj widz uczy się przez działanie. Śledzi losy bohaterów i je kreuje, dokonując wyborów. To od widza zależy co wydarzy się dalej. Finałem filmu jest podsumowanie, w którym następuje analiza dokonanych wyborów i wskazanie rozwiązań. Zachęcamy do zapoznania się z interaktywnym materiałem.