Skip to main content
 • EBO RWD
 • Bankowość internetowa EBO RWD

  Bankowość internetowa EBO RWD

  Korzyści

  Bankowość Internetowa EBO RWD to usługa łącząca wiele elementów w jedno: nowoczesność, wygodę oraz bezpieczeństwo.

  Nowoczesny portal bankowości elektronicznej  zbudowany zgodnie z obowiązującymi trendami. Dzięki architekturze opartej na responsywności (RWD) pozwala na płynne korzystanie zarówno na smartfonie, tablecie jak i ekranie laptopa czy komputera stacjonarnego. Portal dopasowuje się do wielkości ekranu dowolnego urządzenia.

  Do obsługi wystarczy przeglądarka internetowa, zatem nie trzeba instalować dedykowanej aplikacji, wystarczy odwiedzić stronę swojego banku i przejść proces logowania, aby móc wygodnie korzystać ze swoich produktów bankowych.​

  Logika całego systemu została zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić wykonywanie przelewów czy doładowań GSM. Użytkownika wita ekran z widgetami pokazującymi najistotniejsze informacje: saldo, stan środków, skrót do nowego przelewu, czy historię ostatnich operacji. Ekran startowy użytkownik może zdefiniować samemu, aby dopasować bankowość do sowich potrzeb.

  Zapraszamy do obejrzenia filmiku prezentującego system bankowości internetowej EBO RWD.

  Przydatne informacje

  Bezpieczeństwo

   

  System Bankowości Internetowej EBO RWD zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa m.in. dzięki wykorzystaniu szyfrowania protokołem SSL.

  Przed wpisaniem swojego identyfikatora oraz hasła do systemu sprawdź::

  1. Czy adres strony internetowej rozpoczyna się od https;
  2. Czy w prawym dolnym rogu okna przeglądarki (pasek statusu) lub obok paska adresowego znajduje się symbol zamkniętej kłódki; świadczy on o nawiązaniu szyfrowanego połączenia z bankiem;
  3. Czy po kliknięciu w kłódkę pojawia się informacja, że certyfikat został wystawiony dla witryny ebobank.bsjl.pl, której właścicielem jest Bank Spółdzielczy w Janowie Lubelskim, zweryfikowany przez GeoTrust Inc. i jest on ważny.

  Ze względów bezpieczeństwa po 3 próbach wprowadzenia nieprawidłowego hasła dostęp do systemu zostanie automatycznie zablokowany. W takim przypadku możesz zgłosić dyspozycję odblokowania telefonicznie bądź poprzez zgłoszenie się do placówki Banku Spółdzielczego w Janowie Lubelskim.

  Pamiętaj, że:

  • System EBO RWD nigdy nie żąda wpisania więcej niż jednego hasła jednorazowego  przesłanego za pomocą SMS.
  • Na stronie logowania nigdy nie jest wymagane podanie hasła jednorazowego.
  • Podczas logowania wpisuje się wyłącznie identyfikator użytkownika i ustalone przez siebie hasło (a przy pierwszym logowaniu hasło aktywacyjne z koperty lub przesłane przez SMS).
  • Jeżeli widzisz stronę logowania, na której trzeba wpisać hasło jednorazowe, albo stronę, na której trzeba podać kilka haseł jednorazowych jednocześnie, potraktuj to jako próbę oszustwa.
  • Nie wolno ujawniać nikomu haseł.
  • Nie wolno przechowywać swoich haseł razem z identyfikatorem. Własne hasło do logowania - podobnie jak numery PIN do kart płatniczych - najlepiej zapamiętać lub zapisać w sposób uniemożliwiający rozpoznanie przez inne osoby. Kartę z hasłami jednorazowymi należy przechowywać w bezpiecznym miejscu.
  • Regularnie zmieniaj swoje hasło dostępu. Staraj się, aby było ono trudne do rozszyfrowania. Hasło powinno składać się co najmniej z ośmiu znaków, zawierać małe i wielkie litery, cyfry oraz może zawierać znaki specjalne. Dostęp do hasła powinna mieć wyłącznie osoba, której dane hasło dotyczy
  • W internecie krążą maile, w których znajdują się odsyłacze do fałszywych stron bankowości internetowej i prośby o zalogowanie się na takich stronach w celu np. potwierdzenia swoich danych. Bank nigdy nie wysyła tego typu informacji do klientów. Nie próbuj logować się do systemu bankowości internetowej za pomocą odsyłacza przesłanego w takich wiadomościach.
  • Ustal bezpieczne limity transakcyjne dla przelewów internetowych.
  • Korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych i pewnych komputerów. W żadnym wypadku nie korzystaj z ogólnodostępnych stanowisk internetowych (np. w kawiarenkach internetowych, bibliotekach publicznych, szkolnych laboratoriach, itd.).
  • Systematycznie używaj oprogramowania antywirusowego i stale dbaj o jego aktualizacje.
  • Instaluj nowo pojawiające się poprawki (łaty, patche) systemowe i programowe związane z bezpieczeństwem w sieci, pamiętając o tym, żeby pobierać je z wiarygodnych źródeł (producentów oprogramowania).
  • Używaj osobistego firewalla (Firewall - system ochrony komputera przed ingerencją wewnętrzną lub zewnętrzną przez ograniczenie dostępu do informacji o Użytkowniku i zasobach jego komputera).
  • Nie zostawiaj komputera podłączonego do sieci, jeśli z niego nie korzystasz.
  • Nie otwieraj i nie uruchamiaj plików i programów nieznanego pochodzenia.
  • Zapamiętaj hasło dostępu do Twojego konta i pod żadnym pozorem nie udostępniaj go osobom trzecim.
  • Po zakończeniu czynności w systemie EBO RWD pamiętaj, aby się zawsze wylogować.
  • Na stronie logowania nigdy nie jest wymagane podanie hasła jednorazowego. Podczas logowania wpisuje się wyłącznie identyfikator użytkownika i ustalone przez siebie hasło (a przy pierwszym logowaniu hasło aktywacyjne z koperty lub przesłane przez SMS). Jeżeli widzisz stronę logowania, na której trzeba wpisać hasło jednorazowe, albo stronę, na której trzeba podać kilka haseł jednorazowych jednocześnie, potraktuj to jako próbę oszustwa.
  • Poszerzaj regularnie swoje horyzonty śledząc nasze komunikaty oraz doniesienia dot. najnowszych zabezpieczeń oraz narzędzi, dzięki którym możesz się chronić przed atakiem złośliwych oprogramowań.
  • Bank Spółdzielczy w Janowie Lubelskim nie wysyła e-maili, w których Klient jest proszony o podanie jakichkolwiek poufnych danych np. Identyfikatora, imienia i nazwiska, numeru PESEL itd. Jeżeli otrzymasz takiego e-maila - nie odpowiadaj na niego; skontaktuj się z Bankiem i poinformuj personel o próbie wyłudzenia.
  • Pracownik banku NIGDY nie prosi o instalację jakiegokolwiek oprogramowania firm trzecich (np. aplikacji typu zdalny pulpit).

  Jeżeli wygląd strony logowania do systemu EBO wzbudzi Twój niepokój, ZANIM ZALOGUJESZ SIĘ, zadzwoń najpierw do Banku: (+48) 15 8725-231, 15 8720-415, 15 8723-385, 15 8725-225, 15 8725-227 (z telefonów komórkowych lub z zagranicy, opłata według taryfy operatora).
  Także jeżeli już po zalogowaniu do systemu EBO RWD cokolwiek wzbudzi Twoje podejrzenie, ZANIM AUTORYZUJESZ jakąkolwiek transakcję, najpierw zadzwoń do Banku na jeden z ww. numerów telefonów.

  Metody autoryzacji

  Przelewy i inne dyspozycje na swoim koncie Bankowości Internetowej EBO RWD możesz zatwierdzać wybranym przez Ciebie środkiem uwierzytelniania. Do wyboru: autoryzacja mobilna - aplikacja "BS Janów Lubelski EBO MOBILE PRO" lub kod SMS. Sam możesz zdecydować, który sposób jest dla Ciebie najwygodniejszy!

  Autoryzacja mobilna

  Przekonaj się jak łatwo potwierdzić przelew i inne operacje przy pomocy mobilnej autoryzacji. Wystarczy tylko aktywować funkcję Autoryzacja Mobilna, aby przenieść się do świata, w którym realizacja zleceń stanie się szybka i bezpieczna. Sprawdzenie stanu konta, operacje na rachunkach, czy doładowanie telefonu można wykonać nie odrywając wzroku od swojego telefonu. Funkcjonalność i nowoczesny design "BS Janów Lubelskim EBO Mobile PRO" oraz zawarta w niej Autoryzacja Mobilna to wszystko, czego potrzebuje i wymaga użytkownik od aplikacji mobilnej.

  Zobacz film prezentujący autoryzację mobilną.

  Kod SMS

  Kody SMS przychodzą na wskazany przez Ciebie numer telefonu komórkowego, a ich nadawcą jest Bank Spółdzielczy w Janowie Lubelskim. Kod SMS jest ważny przez 120 sekund. Jeśli przez ten czas nie zostanie wykorzystany, po jego wpisaniu zostaniesz poproszony o podanie nowego kodu.

  Ekspress Elixir

   

  Z Express Elixir w kilka sekund bezpiecznie przelejesz pieniądze z banku do banku.

  Warunki wykonania przelewu natychmiastowego Express Elixir:

  - przelew jest realizowany wyłącznie w złotych polskich,

  - maksymalna kwota jednorazowego przelewu wynosi: 20 000 PLN,

  - opłata za przelew realizowany w systemie bankowości internetowej wynosi:
    5 PLN,

  - opłata za przelew realizowany w placówce Banku wynosi 10 PLN,

  - przelew może być wykonany tylko pomiędzy instytucjami uczestniczącymi w rozliczeniach Systemu Express Elixir.

  Dlaczego warto skorzystać z systemu Express Elixir:

  - dostępność – przelew natychmiastowy Express Elixir jest dostępny niemalże 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Bank nie świadczy usługi jedynie w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach 16:45 – 18:00.

  - szybkość – przelew Express Elixir wykonywany jest natychmiast – większość transakcji realizowana jest w czasie kilku sekund, dlatego jest to optymalne rozwiązanie w sytuacji, gdy liczy się czas dotarcia pieniędzy do odbiorcy,

  - wygoda – wystarczy zalogować się do swojego konta przez system bankowości elektronicznej lub aplikację mobilną banku i dokonać płatności,

  - bezpieczeństwo – Express Elixir obsługuje KIR, czyli instytucja, która od 25 lat odpowiada za prawidłowy przebieg rozliczeń pomiędzy bankami w Polsce

  Aktualna lista banków uczestniczących w systemie Express Elixir oraz godziny, w których możliwe jest realizowanie przelewów natychmiastowych dostępne są na stronie:

  https://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/#tabs-1

  BLIK

  baner 870x150


  Z ogromną przyjemnością informujemy, że do oferty Banku Spółdzielczego w Janowie Lubelskim wprowadzona została nowa usługa płatności mobilnych – BLIK. To nowoczesna, wygodna i szybka płatność z wykorzystaniem aplikacji mobilnej BS Janów Lubelski EBO MOBILE PRO.


  Kto może korzystać z BLIKA?

  Z usługi mogą korzystać Klienci powyżej 13 roku życia, którzy:

  • są posiadaczami konta osobistego w Banku Spółdzielczym w Janowie Lubelskim
  • posiadają urządzenie z zainstalowaną i aktywowaną aplikacją mobilną BS Janów Lubelski EBO MOBILE PRO

  Dzięki usłudze BLIK możesz:

  • szybko, prosto i bezpiecznie płacić w sklepach internetowych, stacjonarnych oraz w punktach usługowych bez konieczności podawania  jakichkolwiek danych – wystarczy, że w aplikacji BS Janów Lubelski EBO MOBILE PRO wygenerujesz kod BLIK, po czym zatwierdzisz za jej pośrednictwem transakcję
  • wypłacać gotówkę w bankomatach bez użycia karty płatniczej

  Jakie limity obowiązują przy płatnościach BLIK?

  W każdej chwili możesz zmienić wysokość limitów transakcyjnych logując się do EBO RWD.

  W tabeli możesz sprawdzić jakie są limity dzienne transakcji dokonywanych za pośrednictwem usługi BLIK

   

  domyślny

  maksymalny

  Wypłata gotówki

  500 zł

  10 000 zł

  Płatności w sklepach

  500 zł

  10 000 zł

  Płatności w Internecie

  500 zł

  10 000 zł

   

  Jak aktywować BLIKA?

  1. Na głównym ekranie aplikacji mobilnej BS Janów Lubelski EBO MOBILE PRO wybierz „Więcej” aby wejść w Ustawienia
  2. Wybierz „Blik” i suwakiem włącz usługę
  3. Następnie należy zapoznać się z Regulaminem oraz wskazać rachunek do obciążeń z tytułu transakcji Blikiem
  4. W kolejnym kroku należy podać 6 cyfrowy kod PIN, którym logujesz się do aplikacji mobilnej
  5. Po podaniu poprawnego kodu PIN, usługa BLIK zostanie aktywowana

  Obrazkowa instrukcja aktywacji usługi BLIK w aplikacji mobilnej BS Janów Lubelskim EBO MOBILE PRO

  BLIK – płać i wypłacaj wygodnie (transakcje dokonywane za pomocą usługi mogą być wykonywane na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, wyłącznie w PLN)

  Płatności w sklepach lub w Internecie:

  1. Poinformuj kasjera o chęci dokonania płatności za pośrednictwem BLIK-a lub wybierz taką opcję na stronie www sklepu, w którym dokonujesz zakupów
  2. Wygeneruj kod BLIK w aplikacji mobilnej BS Janów Lubelski EBO MOBILE PRO
  3. Wprowadź kod BLIK na klawiaturze terminala lub urządzenia mobilnego (lub skopiuj ten kod i wklej na stronie sklepu)
  4. Zatwierdź operację w aplikacji poprzez wprowadzenie kodu PIN do aplikacji, jeżeli kwota transakcji tego wymaga

  Wypłata gotówki z bankomatu*:

  1. Wybierz opcję wypłaty środków za pośrednictwem BLIK
  2. Podaj kwotę transakcji
  3. Wygeneruj kod BLIK w aplikacji mobilnej BS Janów Lubelski EBO MOBILE PRO
  4. Wprowadź wygenerowany kod na klawiaturze w bankomacie
  5. Potwierdź dokonanie operacji w aplikacji mobilnej BS Janów Lubelski EBO MOBILE PRO poprzez wprowadzenie kodu PIN do aplikacji

  *Kolejność poszczególnych kroków może się różnić w zależności od wybranej sieci bankomatów

   Zalecenia bezpieczeństwa:

  1. Nie udostępniaj osobom trzecim kodu BLIK przez wiadomości, komunikatory, itp.
  2. Uważnie czytaj potwierdzenia kodu BLIK, sprawdzaj czy zgadza się kwota transakcji, odbiorca transakcji,
  3. Chroń Swoje urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją BS Janów Lubelski EBO MOBILE PRO i nie przechowuj razem z nim kodu PIN oraz innych danych służących do odblokowania ekranu urządzenia mobilnego lub dostępu do aplikacji mobilnej
  4. Niezwłocznie zgłoś Bankowi fakt utraty, kradzieży, przywłaszczenia lub nieuprawnionego użycia urządzenia mobilnego, na którym znajduje się aplikacja BS Janów Lubelski EBO MOBILE PRO. Pamiętaj, że aplikację możesz zablokować samodzielnie za pośrednictwem portalu EBO RWD lub dzwoniąc na Infolinię Banku.
  5. Zapobiegaj nieautoryzowanym transakcjom, m.in. poprzez odpowiednie zabezpieczenie urządzenia mobilnego:
  BLIK na telefon

   

  Przelewy BLIK NA TELEFON (P2P) to bardzo popularny sposób na przekazywanie pieniędzy. Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie trzeba znać numeru konta odbiorcy przelewu, a pieniądze docierają do niego, nawet jeśli korzysta z usług innego banku, który udostępnia taką funkcję.

  Dzięki przelewom na telefon BLIK przesyłanie pieniędzy nigdy nie było tak proste i bezpieczne! Pieniądze docierają do odbiorcy błyskawicznie, niezależnie od banku, w którym ma konto.

  Przelewy na telefon BLIK są dostępne niemalże 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Bank nie świadczy usługi jedynie w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach 16:45 – 18:00.

  JAK WYSYŁAĆ PRZELEWY NA TELEFON?

  Aby móc wysłać przelew na telefon należy zalogować się aplikacji "BS JANÓW LUBELSKI EBO MOBILE PRO" następnie po wyborze opcji: przelew > przelew na telefon wybrać kontakt z ikonką BLIK, który obsługuje takie przelewy lub wybrać INNY KONTAKT.

  Aby skorzystać z kontaktów zapisanych w  telefonie wymagane jest zezwolenie Użytkownika.
  Po wybraniu odbiorcy wyświetli się formularz przelewu, który należy wypełnić lub zmodyfikować.
  Kolejnym krokiem jest autoryzacja przelewu kodem PIN do aplikacji, po której następuje natychmiastowa realizacja i pieniądze powinny znaleźć się u odbiorcy w przeciągu chwili.

  JAK ODBIERAĆ PRZELEWY NA TELEFON?

  Aby odbierać przelewy BLIK na telefon należy w aplikacji "BS JANÓW LUBELSKI EBO MOBILE PRO" zarejestrować swój numer telefonu w systemie BLIK, w opcji: Więcej > BLIK > Przelewy BLIK: Odbieraj przelewy na telefon.

  Włącznie opcji "Odbieraj przelewy na telefon" wymaga autoryzacji Użytkownika.
  Opcję można włączyć dopiero po aktywacji usługi BLIK.

  Usługa PayByNet

  Kupujesz w Internecie?
  Chcesz bezpiecznie zapłacić i jak najszybciej otrzymać zamówiony towar?
  Poznaj płatności internetowe Paybynet.

  KIR Paybynet logo

  PayByNet – to system gwarantowanych natychmiastowych płatności internetowych opracowany przez Krajową Izbę Rozliczeniową S.A. specjalnie na potrzeby handlu elektronicznego. To obecnie najszybszy sposób płatności w Internecie, dzięki któremu zamówienie może zostać zrealizowane od razu po zatwierdzeniu przelewu przez klienta.

  Jakie korzyści uzyskujemy korzystając z tego systemu ?

  Dzięki tej usłudze wszyscy klienci Banku Spółdzielczego w Janowie Lubelskim, korzystający z Systemu Bankowości Internetowej EBO, mogą szybko, bezpiecznie i wygodnie, przez 24 godziny na dobę, realizować płatności za zakupy w sklepach internetowych, które przyjmują płatności w ramach „PayByNet". Płatności realizowane są bezpośrednio z rachunku, bez konieczności ręcznego wprowadzania danych transakcji.

  Dzięki temu zapewniamy naszym klientom :

  • szybkość - obsługi płatności w PayByNet przyśpiesza realizację zamówienia gdyż informacja o płatności przez internet przekazywana jest natychmiast do sklepu (rozliczenie płatności gwarantuje KIR),
  • przejrzystość - przelew bezpośredni stanowi jednoznaczny dowód zapłaty za wybrane przez klienta towary bądź usługi,
  • bezpieczeństwo - usługa wykonywana jest z pośrednictwem KIR - Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. gwarantuje kupującemu bezpieczeństwo dokonanej transakcji,
  • wygoda – dane przelewu w Systemie Bankowości Internetowej EBO są wypełniane automatycznie, dzięki czemu nie pomylisz się przy ich wprowadzaniu.

  Jak korzystać z „PayByNet" ?

  • w chwili dokonywania zakupów w sklepie internetowym, który akceptuje  płatności w systemie „PayByNet", przy wyborze rodzaju płatności, należy  wybrać „PayByNet", a po wyświetleniu strony serwisu – kliknąć logo "Grupa BPS - Zrzeszenie BPS", następnie wybrać województwo lubelskie
   i Bank Spółdzielczy w Janowie Lubelskim,
  • zaakceptować Regulamin Usługi jednorazowej płatności z wykorzystaniem Systemu Paybynet,
  • kliknąć przycisk "Potwierdzam" - nastąpi automatyczne przekierowanie na stronę logowania do Systemu Bankowości Internetowej EBO,
  • zalogować się do Systemu Bankowości Internetowej EBO, wyświetli się strona z danymi do przelewu, system poprosi o zaakceptowanie przelewu, który został wygenerowany,
  • sklep otrzymuje informację o wykonanej płatności, dzięki temu Sprzedający może przystąpić natychmiast do realizacji zamówienia.

  Lista sklepów